تَـــوانـــا بُـــوَد هَـــر کـــه دانـــا بُـــوَد
 • برگزاری کنفرانس بین‌المللی اینترنت اشیا

  اینترنت، کامپیوترها را در سراسر جهان به هم متصل میکند و از طریق شبکه جهان گستر1 یک پلات فرم جهانی برای ذخیره سازی، به اشتراک گذاری منابع و ارائه خدمات ایجاد میکند. در سالهای اخیر پیشرفت ها در زمینه فناوری اطلاعات باعث سرعت بخشیدن به توسعه جهان مجازی شده است. از طرفی تکنولوژی های مبتنی بر وب متعددی مانند وب معنایی، پردازش شبکه ای، پردازش سرویس گرا و محاسبات ابری دنیای شبکه ای را نه تنها به یک پلات فرم تحقیقاتی/ خدماتی، بلکه به یک فضای همکاری و ارتباطات جهانی با جوامع، انجمنها و سازمانهای مجازی مختلف تبدیل کرده است. 

  ادامه‌ی مطلب
 • برگزاری مسابقات استارت‌آپی

  رویداد مسابقه کسب‌وکارهای نوپا توسط انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران، با تمرکز بر مباحث تجارت الکترونیکی، بانکداری الکترونیکی و کاربردهای نوین در بخش صنعت برای اولین بار در ایران در سال 1402 برگزار خواهد شد.

  ادامه‌ی مطلب
 • حمایت از پایان‌نامه‌ها

  انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران در راستای تشویق پژوهشگران حوزه‌ی فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی، اقدام به حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا می‌نماید.

  ادامه‌ی مطلب

برنامه‌ها و رخدادهای آتی

کوتاه از انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران

انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران به منظور گسترش، پیشبرد و ارتقای علمی تجارت الکترونیکی و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه تجارت الکترونیکی، تأسیس شده است. درخواست تأسیس این انجمن در تاریخ ۱۳۸۸/۴/۱۰ در کمیسیون انجمنهای علمی ایران مستقر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پس از بررسی، تصویب و طی نامه شماره ۳/۲۴۱۶ مورخ ۱۳۸۸/۴/۲۲ به هیئت مؤسس ابلاغ شد. لذا هیئت مؤسس پس از انجام اقدامات و هماهنگی‌های لازم، انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران را در تاریخ 18/5/1389 در اداره ثبت شرکت‌‏ها با شماره 26035 به ثبت رساند و انجمن از تاریخ 19 مردادماه 1389 رسماً کار خود را آغاز نمود.

درباره‌ی انجمن

فصل‌نامه علمی-آموزشی تجارت الکترونیکی

فصل‌نامه‌ی علمی-آموزشی تجارت الکترونیکی به صورت فصلی و در بازه‌های زمانی سه ماهه با هدف ارایه‌ی مطالب آموزشی و علمی پیرامون آخرین پیشرفت‌های حوزه‌ی تجارت الکترونیکی به مخاطبان ارایه می‌شود. در این فصل‌نامه، رویکردهای فنی، تکنیکی، کاربردی و مدیریتی در حوزه‌های مورد بررسی، با هدف آشنایی مخاطبان ارایه می‌گردد.

فهرست همه‌ی فصل‌نامه‌ها

فصل‌نامه دولت الکترونیکی

انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران با همکاری دفتر توسعه دولت الکترونیکی وزارت بازرگانی در راستای تحقق اهداف کلان دولت الکترونیکی در بخش بازرگانی کشور، اقدام به انتشار ماهنامه دولت الکترونیکی نموده است. این ماهنامه با هدف روشن نمودن هر چه بیشتر اذهان مدیران، کارشناسان و کارکنان درون سازمانی و برون سازمانی وزارت بازرگانی، با محوریت بررسی مفاهیم کلیدی در توسعه دولت الکترونیکی همچون آمادگی الکترونیکی، امنیت و اعتماد و به منظور شناسایی فناوری‌های جدید در جهت پیاده‌سازی پروژه‌های دولت الکترونیکی از قبیل هوش تجاری و انباره ‏‏های داده تحلیلی، منتشر می شود.

فصل‌نامه دولت الکترونیکی