دسته‌بندی داده‌های عظیم فیسبوک چگونه انجام می‌گیرد؟

وقتی شرکتی به وسعت فیس‌بوک داشته باشید که بر روی میلیون‌ها سرور آن بالغ بر 2 میلیارد کاربر وجود دارد، انجام هزاران تنظیمات روزانه که شامل تریلیون‌ها پروسه بررسی پیکربندی داده‌ها می‌شود، اصلا کار آسانی نیست و به‌نظر می‌رسد این دسته از پیکربندی‌ها کار بسیار دشواری باشند. همانند برخی دیگر از شرکت‌ها، فیسبوک هم گاهی اوقات با محدودیت‌هایی در بخش ابزارهای کاربردی مواجه می‌شود.

ارائه قابلیت AR جدید برای خرید در آمازون

آیا برایتان پیش آمده که پیچ، مهره، واشر یا وسیله مشابه دیگری در خانه داشته باشید و بخواهیم تعداد بیشتری از آن تهیه کنید اما اسم آن قطعه را ندانید؟ قابلیت AR جدید، بخش جدیدی است که آمازون اضافه کرده و می‌تواند دقیقا در همین زمینه به مشتریان کمک کند.

زاکربرگ : تبریک آقای رییس جمهور!

در همان روزی که دونالد ترامپ بر هیلاری کلینتون پیروز شد تماسی برای تبریک پیروزی در انتخابات با دفتر ترامپ گرفته شد. تماسی که تا امروز مخفی باقی مانده است. تماس گیرنده مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک بود کسی که به خوبی از نقش شرکتش در پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آگاه بود و البته از این راه میلیون‌ها دلار هم درآمد کسب کرده بود.

چهارپیام رسان داخلی خواستار تعیین تکلیف هاتگرام و تلگرام طلایی شدند

چهارپیام رسان ایرانی با انتشار بیانیه‌ای مشترک از مرکز فضای مجازی تلویحا خواستار مسدودشدن هاتگرام و تلگرام طلایی شده‌اند.

این بیانیه که خبرگزاری فارس آن را منتشر کرده تاکید دارد  با انسداد تلگرام روزانه ۵۰۰ هزار نفر در پیام‌رسان‌های داخلی نام نویسی کردند که با ظهور دو نسخه غیر رسمی تلگرام جریان مهاجرت آسیب دید.

چهار پیام رسان ایرانی سروش، گپ، ایتا و بیسفون در بیانیه مشترکی این دو سرویس را پوسته تلگرام معرفی کرده و گفته‌اند مشخص نیست با کدام مجوز و از چه طریقی این دو پوسته تلگرام ( که مانع رشد پیام رسان‌های داخلی شده‌اند ) به فعالیت خود ادامه داده‌اند.

سخت‌افزاری با فناوری هولوگرافی

گروهی از محققان چینی با استفاده از فناوری هولوگرافی، سخت‌افزاری ساختند که قادر است اطلاعات را در قالب الگوریتم های سه بعدی روی یک فیلم ساخته شده از نانوذرات ذخیره کند.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | صفحه‌ی بعدی