انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران به ‌منظور گسترش، پیشبرد و ارتقای علمی تجارت الکترونیکی و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه‌¬های تجارت الکترونیکی، تأسیس ‌شده است. انواع عضویت در انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران به شرح زیر می‌باشد:

عضويت پيوسته: مؤسسان انجمن و کليه افرادی که حداقل دارای درجه کارشناسی ارشد در رشته تجارت الکترونیکی و رشته‌‌های وابسته باشند، می‌توانند به عضویت پیوسته درآیند.
عضويت وابسته: اشخاصی که دارای درجه کارشناسی هستند و مدت 5 سال به نحوی در يکی از رشته‌های مذکور در بند فوق شاغل باشند.
عضويت دانشجويی: کليه دانشجويانی که در رشته‌های تجارت الکترونیکی، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مدیریت، اقتصاد و سایر رشته‌‌های مرتبط به تحصيل اشتغال دارند.
عضويت افتخاری: شخصيت‌های ايرانی و خارجی که مقام علمی آنان در زمينه تجارت الکترونیکی حایز اهميت خاص باشد، يا در پيشبرد اهداف انجمن کمک‌های موثر و ارزنده‌ای نموده باشند.
عضویت حقوقی: سازمان‌ها و شرکت‌هایی که در زمینه‌های علمی و پژوهشی مربوط فعاليت دارند، می‌توانند به عضويت انجمن درآيند.

مراحل عضویت در انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران برای اعضای حقیقی و حقوقی به شرح زیر می‌باشد:

1- جهت عضويت در انجمن علمی تجارت الکترونیکی ايران مي¬توانيد از بخش "عضویت" و لینک "درخواست عضویت" (از صفحه اول سايت) اقدام نمایید.
2- پس از پرنمودن فيلدهاي فرم و قراردادن مدارک مربوطه، عضویت شما حداکثر در طی دو روز کاری به تأیید اولیه می¬رسد. پس خواهشمند است كليه فيلدها را با دقت و صحت (خصوصاً تلفن، تلفن همراه و آدرس پست الكترونيكی) تكميل نماييد تا در صورت مشکل با شما تماس گرفته شود.
3- پس از تأیید اولیه، اعضا می توانند حق عضویت را به شماره کارت انجمن که در صفحه اصلی وب سایت در قسمت اطلاعیه ها درج شده است، واریز نمایند.

مبلغ حق عضویت سالانه اعضای حقیقی:
عضویت پیوسته و وابسته: 120.000 تومان
عضویت دانشجویی: 60.000 تومان

مبلغ حق عضویت سالانه اعضای حقوقی:
عضویت حقوقی: 1.200.000 تومان

4- پس از پرداخت حق عضویت، عضویت شما به تایید نهایی خواهد رسید.