در مراسم رونمایی از سند ارتقای بهره‌وری بخش ارتباطات مطرح شد:

رییس سازمان بهره وری کشور: بهره وری در بخش ارتباطات از هدف برنامه عبور کرده است / معاون وزیر ارتباطات: سند ارتقای بهره وری در بخش ارتباطات با 60 برنامه اجرایی تهیه شده است

سند ارتقای بهره وری در بخش ارتباطات با حضور رییس سازمان بهره وری و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و رئیس شورای راهبری بهره‌وری بخش ارتباطات رونمایی شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرهاد معارفی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در مراسم رونمایی از سند ارتقای بهره وری دربخش ارتباطات با اشاره به اهمیت بهره وری و ضرورت ارتقای بهره وری در برنامه ششم توسعه، گفت: در ماده 3 این قانون رشد اقتصادی کل کشور 8 درصد تعیین شده است در حالیکه برای بخش ارتباطات رشد سالانه 19.4 درصدی ارزش‌افزوده در نظر گرفته شده که گویای محرک و پیشران بودن بخش ارتباطات در کشور است. معارفی رشد سالانه بهره وری در بخش ارتباطات را در برنامه ششم توسعه 6.5 درصد عنوان کرد و گفت: پیش بینی این اعداد برای بخش ارتباطات نشان می دهد که کشور و مسوولین قوه مقننه از بخش ارتباطات انتظار و توقع ویژه ای دارند. وی به تکالیف برنامه ششم برای بهره وری در دستگاه های اجرایی اشاره کرد و افزود: وزارت ارتباطات با کمک سازمان ها و دستگاه های زیرمجموعه خود موفق به شناسایی موانع ارتقای بهره وری در بخش شده است که مبتنی بر آن سند و برنامه عملیاتی ارتقای بهره‌وری تهیه و تنظیم شد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات با اشاره به همکاری نزدیک سازمان ملی بهره وری برای تهیه سند و برنامه عملیاتی این حوزه، گفت: امروز شاهد یک نقشه راه و بیش از 60 برنامه عملیاتی به تفکیک دستگاه‌های برای استقرار چرخه مدیریت بهره‌وری در بخش ارتباطات هستیم. وی اراده و عزم  بالاترین تا پایین‌ترین مقام دستگاه ها را یکی از مهمترین اصول برای اجرای موفق این سند عنوان کرد و افزود: وقتی سطوح بالای مدیریتی کشور برای بهره‌وری نقش مهمی در اسناد بالادستی کشور در نظر گرفته‌اند  ما نیز باید اراده خود را در این راستا متمرکزکنیم.
فاطمه پهلوانی رییس سازمان بهره‌وری با اشاره به عملکرد وزارت ارتباطات در حوزه بهره وری، گفت: امیدواریم این رویکرد در سایر دستگاه های اجرایی الگو شود. وی با اشاره به تدوین سند ارتقای بهره وری در بخش ارتباطات، از آن به عنوان یک اتفاق در ارتقای فرهنگ سازمانی برای یک حرکت بلند مدت برای دستیابی به اهداف بهره وری در مدیریت کشور یاد کرد. پهلوانی به احکام و تکالیف برنامه ششم در این حوزه اشاره کرد و گفت: در موضوع بهره وری برخی از بخش‌ها مانند ارتباطات، از هدف بهره وری که رشد سالانه 6.5 درصد برای آن تعریف شده بود، عبور کرده که نشان دهنده فعال و پویا بودن این بخش اقتصادی در کشور است. وی به برنامه عملیاتی پیوست سند بهره وری در بخش ارتباطات اشاره کرد و افزود: این برنامه برای اجرای آزمایشی یک ساله ابلاغ شده است.

بر اساس این گزارش، در ادامه این جلسه دکتر نیلوفر مراد حاصل عضو هیئت مدیره انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران و مدیر کل دفتر بررسی های اقتصادی وزارت ارتباطات و دبیر شورای راهبری بهره‌وری بخش درباره فرآیند تهیه و تدوین سند بهره وری در بخش ارتباطات توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان و بعد از رونمایی از این سند نیز از کسانی که در تهیه و تدوین سند بهره وری در بخش ارتباطات و برنامه اجرایی آن همکاری داشتند با اهدای لوحی تقدیر شد.

(سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰)

0 نظر   |    پنج‌شنبه، 10 تیر 1400 15:8

نظرها

ارسال یک نظر

تذکر: تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال مجاز نیستند