معرفی ماهنامه بررسی های بازرگانی

این نشریه بر اساس مصوبه شماره 11/25685 «کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور»، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مورخ 1398/02/09  دارای رتبه  علمی  است و  با همکاری انجمن بازرگانی ایران منتشر می‌شود.

مهمترین هدف این نشریه  تجزیه‌ و تحلیل چالش‌های پیش‌روی بخش‌های بازرگانی و صنعت و معدن کشور  و تلاش برای ارائه راه‌حل‌هایی جهت پاسخ به آن‌ها است. از این رو، بر کاربردی و مساله محور بودن مقالات تاکید می‌شود.

محورهای تخصصی مجله :

سیاست ها و استراتژی های تجاری و صنعتی، زنجیره جهانی ارزش،‌ مزیت رقابتی، توسعه صنعتی و فناوری،‌ تنظیم بازار، قیمت‌گذاری، یارانه و تورم، توسعه صادرات غیرنفتی، بازرایابی و بازارهای هدف کالاهای صادراتی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی در بخش های بازرگانی، صنعت و معدن ،حقوق تجارت، حقوق مصرف‌کننده و تولیدکننده، تجارت و اقتصاد اسلامی، سیاست های رقابتی و ضد انحصار، فرهنگ مصرف و الگوی مصرف، زنجیره تامین و لجستیک،  روش‌های نوین تحاری، فناوری‌های نوین در بازرگانی و اقتصاد، مدیریت بازرگانی، مناطق آزاد، بازار مشترک اسلامی، منطقه‌گرایی و چندجانبه‌گرایی در اقتصاد و بازرگانی، فرهنگ تجاری،‌ تجارت بین‌الملل، جهانی شدن اقتصاد، آثار سیاست های پولی- مالی و ارزی بر بخش بازرگانی، صنعت و معدن،‌ قاچاق، آینده پژوهی و بهره‌وری، روش های نوین تجاری، فناوری های نوین.

 

صاحب امتیاز

موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی

 

مدیر مسئول

احمد تشکینی

 سردبیر

علی‌نقی مشایخی

 جانشین سردبیر

علی دینی

 

نویسندگان محترم لطفا پیش از ارسال مقالات به راهنمای نویسندگان مراجعه نمایید

 

ناشر: موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی

رتبه مجله: (‌ب)‌

نوبت‌های چاپ: دوماهنامه ( 6 شماره در سال)
 

وضعیت چاپ: چاپی والکترونیکی

نوع داوری: دو سو ناشناس

زبان نشریه: فارسی ( چکیده: انگلیسی)

نوع دسترسی: آزاد ( دانلود رایگان تمام متن)

نمایه شده: بله

هزینه چاپ: ندارد

در این مجله از سیستم مشابهت یاب سمیم نور استفاده می شود.

 

 این دوماهنامه با احترام به قوانین اخلاق حرفه‌ای در نشریات و الزام و التزام به رعایت آن‌ها، تابع قوانین کمیته اخلاق در انتشار (Committee on Publication Ethics) است و با سارقان علمی مطابق با مفاد قانون " پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی برخورد می‌شود.

0 نظر   |    پنج‌شنبه، 20 آبان 1400 20:30

نظرها

ارسال یک نظر

تذکر: تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال مجاز نیستند