همکاری‌های مشترک انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران، GS1 ایران و GS1 بین‌المللی

مهندس سیدحسین پاریاب رییس GS1 ايران امروز 29 شهریورماه 1397 مطابق با ٢٠ سپتامبر ٢٠١٨ با ميگوئل لوپرا رییس GS1 جهاني در خصوص همکاری‌های مشترک دیدار و مذاکره کرد. در این دیدار که در گردهمایی کشورهای آسیا و اقیانوسیه سال 2018 در هتل هایت ماکائو برگزار شد، آقای میگول لوپرا حمایت خود را از برگزاری رویدادهای GS1 ایران اعلام نمود.

شايان ذكر است اين رويدادها با موضوعات رقابت تأمين‌كنندگان سازمان‌هاي عضو GS1 بين‌الملل و ارائه‌ی نمونه‌هاي كاربردي برتر در حوزه‌هاي اينترنت اشيا، بلاک‌چين، تجارت الكترونيكي و كاربرد راهكارهاي GS1 در پياده‌سازي شهرهاي هوشمند، بهداشت و درمان، تسهيل تجاري در گمركات، مديريت زنجيره‌ی تأمين و... در اوايل سال ٢٠١٩ در ايران با ميزباني مركز ملي شماره‌گذاري كالا و خدمات ايران و انجمن علمي تجارت الكترونيكي ايران و نیز حمايت مؤسسه مطالعات و پژوهش‌هاي بازرگاني و وزارت صنعت، معدن و تجارت و نيز همكاري دستگاه‌هاي دولتي و به‌ويژه بخش خصوصي برگزار مي‌شود.

گفتنی است مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران در سال 1374 با هدف ارائه‌ی خدمات سازگار با استانداردها و راهکارهای جهانی جهت تأمین نیازهای تجاری و کدگذاری فرآیندهای زنجیره‌ی تأمین ایجاد گردید.

همچنین انجمن علمی تجارت الکترونیکی ايران  در سال 1388 به منظور گسترش، پیشبرد و ارتقای سطح علمی تجارت و اقتصاد الکترونیکی و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه‌ تجارت الکترونیکی تأسیس ‌شد.