بازدید رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌‏های بازرگانی از مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران

امروز دوشنبه مورخ 1397/06/05 سرکار خانم دکتر فقیه‌نصیری رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‏های بازرگانی از مرکز ملی شماره‏‌گذاری کالا و خدمات ایران بازدید نمود و از نزدیک در جریان روند فعالیت‌های این مرکز قرار گرفت.

در این مراسم ابتدا آقای مهندس پاریاب مدیر عامل مرکز به تشریح گزارش سه ماهه عملکرد مرکز پرداختند و اقدامات مختلف مرکز شامل طرح‏های توسعه‏‌ای، تکمیل پروژه‌‏های نیمه‌تمام باقی‌مانده از قبل و اقدامات خلاقانه و نوآورانه آتی مرکز را تشریح نمودند. 

ایشان به اقدامات مهم مرکز از جمله احیاء و راه‌‏اندازی پروژه کدینگ نفت، تحلیل، طراحی، پیاده‏‌سازی و راه‌‏اندازی نرم‏‌افزار‏ کدینگ سازمانی، ردیابی محصولات داخل سازمان‌‏ها، راه‏‌اندازی سامانه تائید اصالت کالا (SGTIN DATA POOL)، تحلیل پلتفرم‌ شبكه ملي همگام‌سازي داده‌ها (NDSN) به منظور جلوگيري از ايجاد بانك‌هاي اطلاعات موازي و جزيره‌اي، راه‌‏اندازی پلتفرم مدیریت داده‏‌های اصلی زنجیره تأمین کشور، تحقیق و تحلیل پروژه بازار الکترونیکی تهاتری و پروژه ردیابی محصولات پروتئینی از مزرعه تا سفره اشاره نمودند.

در این دیدار آقای مهندس پاریاب با تاکید بر عزم جدی مرکز برای خدمت به اقتصاد ملی و تسهیل تجارت کشور، بیان کردند که این مجموعه با جذب 15 نماینده فعال جدید و 33 شرکت SP به دنبال تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور و حمایت از تولیدات داخلی است.

آقای مهندس پاریاب در پایان گزارش خود از مشکلات و چالش‌‏های مرکز از جمله رشد 13 درصدي درآمد در مقابل افزايش 25 درصدي هزينه‌هاي مركز، فرسوده بودن زیر ساخت‏های سخت‌‏افزاری و شبکه مركز و معماری قدیمی پلت‌فرم‌‏ها و مجموعه نرم‌‏افزارهای عملیاتی اشاره نموده و خواستار حمایت‌ و پشتیبانی موسسه گردید.

در ادامه این نشست خانم دکتر فقیه نصیری طی سخنانی با تقدیر از اقدامات ارزشمند و جهادی مدیرعامل مرکز طی 3 ماه دوره تصدی مسئولیت مرکز ملی و تشکر از زحمات کارکنان و مدیران مرکز، رهنمودهای مهمی در زمینه ضرورت تعامل مرکز با موسسه به منظور هم‌افزایی فعالیت‌ها و تسریع در اجرای پروژه‌های مرکز ارائه فرمودند.  

خانم دکتر فقیه نصیری تاکید کردند که مرکز می‏تواند از بنیه‏‌ی دانشی موسسه در تمام حوزه‏‌های تحقیقاتی از جمله راه‏‌اندازی سرویس کدینگ خدمات، کدینگ اموال دولتی و زیرساخت‌های آموزشی موسسه استفاده نماید. ایشان به همکاری با SPهای بین‌‏المللی اشاره نموده و تاکید کردند که با توجه به پتانسیل و دانش مرکز، نسبت به تهیه پروپوزال ساماندهی اموال دولت اقدام عاجل بعمل آید.

شایان ذکر است در این بازدید آقایان دکتر سلیم معاون پژوهشی موسسه، مهندس داداشی مدیرکل حوزه رياست و روابط عمومي و امور بين‌الملل، دکتر افشاری سرپرست گروه پژوهش‌‏های فناوری و نوآوری و دکتر الیاسی رئیس اداره حراست موسسه حضور داشتند.