به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخستین کمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات میان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان امروز پنجشنبه در اسلام‌آباد برگزار شد.

در این اجلاس روسای کمیته‌های تخصصی دو کشور ابتدا توانمندی‌های کشورهای متبوعشان را معرفی و بر توسعه همکاری‌های دوجانبه تأکید کردند. در ادامه، جلسه اجلاس در دو زیر کمیته بررسی سند پایانی و ارائه توانمندی‌های بالقوه آموزش و پژوهش ادامه پیدا کرد.

در پایان ضمن بررسی تفاهم‌های صورت گرفته بین دو کشور، اسناد همکاری‌های مشترک مبادله شد تا اصلاحات نهایی در آن اعمال و پس از سیر مراحل قانونی بین مقامات عالی‌رتبه دو کشور امضا شود.

همچنین به دنبال برگزاری کمیسیون همکاری‌های اقتصادی دو کشور در سال ۱۳۹۶ در سند پایانی اجلاس یادشده دو کشور توافق کرده بودند در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات همکاری‌های جامع را آغاز کنند و این اجلاس به‌عنوان نخستین گام دو کشور در مسیر توسعه روابط در حوزه فناوری اطلاعات بود.

در این نشست ریاست هیات ایرانی را سید ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و ریاست هیات پاکستانی را احمد سعیدی، قائم‌مقام وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات راه دور پاکستان بر عهده داشتند.

 


برگرفته از: ictpress.ir