به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، باتوجه به شایعاتی که درباره تغییرات عمده در طراحی گلکسی زد فولد ۵ به گوش می رسد، به نظر می‌رسد بزرگترین تغییر آن طراحی لولا و ضخامت کلی دستگاه باشد.

نسل فعلی سامسونگ در حالت تا شده تنها ۱۵.۸ میلی متر عرض دارد و استفاده از آن با یک دست نیز ممکن است اما بر اساس اطلاعات فاش شده، سامسونگ موفق شده ضخامت آن را به ۱۳.۴ میلی متر کاهش دهد که در مهندسی دقیق گوشی تاشو یک دستاورد قابل توجه است.

باتوجه به اینکه گوشی باریک ممکن است از نظر ارگونومی راحت باشد، اما هزینه‌ای نیز به دنبال دارد. تلفن‌های تاشو در حال حاضر فضای داخلی ندارند، و کاهش ضخامت، تنها فضای تنفس داخلی باتری و دستگاه‌های مدیریت حرارتی را کاهش می‌دهد. نشت‌ها نشان می‌دهد که دو باتری داخل گلکسی زد فولد ۵ به راحتی قابل تعویض هستند، اما اطلاعات خاصی در مورد ظرفیت باتری خام وجود ندارد.

این امکان وجود دارد که در صورت دقیق بودن رندرها، دو نیمه دستگاه با یکدیگر یکسان باشند و این اطمینان راحاصل می‌کند که بین هر نیمه از گوشی هیچ فاصله‌ای وجود ندارد. نگرانی اصلی به این دلیل است که به ذرات مایع و جامد اجازه نفوذ به شکاف را داده که آن را در معرض آسیب فیزیکی قرار می‌دهد.

انتظار می‌رود سامسونگ از جدیدترین پردازنده Qualcomm Snapdragon ۸ Gen SoC در گوشی تاشو بعدی خود استفاده کند و همچنین صحبت از ارتقای دوربین اصلی است که امکان فیلم‌برداری ۸K را نیز فراهم می‌کند. این شرکت به دنبال ارتقاء موتور‌های لرزشی، همراه با یک دوربین بهبودیافته در زیر صفحه‌نمایش و یک چین خوردگی صفحه‌نمایش بوده که کمتر با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است.

 


برگرفته از: ictpress.ir