به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، این الکترولیت نه تنها می‌تواند خود را ترمیم کند، بلکه قابل بازیافت هم هست و بدین منظور نیازی به دمای بالا یا استفاده از اسیدهای قدرتمند ندارد.

استفاده از پلیمر مذکور در تولید الکترولیت‌های جدید، باعث می‌شود تا آنها در مواجهه با گرمای شدید به جای از بین رفتن، مستحکم‌تر و مقاوم‌تر شوند. باتری‌های لیتیومی در طیف گسترده‌ای از محصولات اعم از گوشی‌های هوشمند، خودروهای برقی و غیره به کار می‌روند، اما استفاده از فلز جامد لیتیوم در این باتری‌ها خطرات و مشکلاتی را برای آنها به وجود می‌آورد. از جمله این خطرات گرم شدن بیش از حد و آتش گرفتن باتری هاست.

استفاده از پلیمر جدید در الکترولیت باتری‌های لیتیومی جلوی وقوع واکنش‌های شیمیایی منجر به شعله ور شدن و انفجار باتری‌ها را می‌گیرد و به حفظ استحکام الکترولیت‌ها حتی در صورت ایجاد گرمای زیاد کمک می‌کند.

پلیمر یادشده در صورت آسیب دیدن بخش‌هایی از باتری به علت گرمای بیش از حد به بازسازی و ترمیم خودکار آنها نیز کمک می‌کند و تمامی این اقدامات را در دمای عادی هوا انجام می‌دهد. قرار است بعد از تکمیل آزمایش‌ها بر روی پلیمر مذکور برای تولید انبوه آن برنامه ریزی شود.


برگرفته از: ictpress.ir