اقتصاد هوشمند و تحول دیجیتال ابرفرصتی برای اصلاح مدل کسب‌‌و‌‌کار بانکی

آیین افتتاحیه ششمین نمایشگاه تراکنش ایران با حضور عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی، مهران محرومیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، محمدمراد بیات، مدیرعامل مرکز فابا و جمعی از مدیران و مسوولان حوزه بانکی کشور برگزار شد.

دکترعباس معمارنژاد نایب رییس انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران در بخشی از آیین افتتاحیه این نمایشگاه گفت: توجه به تحول دیجیتال و اقتصاد هوشمند از یک انتخاب گذشته و به یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده و بدون توجه به تحول دیجیتال، امکان رقابت در اقتصاد هوشمند را نخواهیم داشت.

معمارنژاد عضو هیات موسس انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران، اقتصاد هوشمند و تحول دیجیتال را یک ابرفرصت برای اصلاح مدل کسب و کار بانکی در کشور خواند و تاکید کرد، باید با بهره‌گیری از این ابرفرصت، خدماتمان را بر مبنای فضای دیجیتال و خدمات هوشمند عرضه کنیم.

همچنین دکتر مهران محرومیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در بخش دیگری از آیین افتتاحیه این نمایشگاه به ارائه گزارشی از عملکرد فناوری‌های بانکی و مالی در دهه اخیر و دوران کرونا پرداخت و تلاشگران حوزه فناوری‌های بانکی را به سربازان فناوری تشبیه کرد که به‌صورت شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر در دوره کرونا به خدمت‌رسانی مشغول بوده‌اند.

دکتر بیات مدیرعامل مرکز فابا نیز در این مراسم گفت: «اکوسیستم بانکداری و پرداخت دیجیتال» را موضوع محوری ششمین دوره نمایشگاه تراکنش ایران  خواند و گفت: در این دوره از نمایشگاه همچنین موضوعاتی نظیر: نئو بانک ‌ها، کیف الکترونیکی‌ پول، هویت دیجیتال، نسل جدید کربنکینگ و تحول دیجیتال، چالش بورسی‌شدن استارتاپ‌ها و خلاء‌های نوآوری در صنعت بانکداری و پرداخت به بحث و بررسی گذاشته می‌‌شود.

                                                                     

0 نظر   |    چهارشنبه، 2 تیر 1400 18:3

نظرها

ارسال یک نظر

تذکر: تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال مجاز نیستند