سخت‌افزاری با فناوری هولوگرافی

گروهی از محققان چینی با استفاده از فناوری هولوگرافی، سخت‌افزاری ساختند که قادر است اطلاعات را در قالب الگوریتم های سه بعدی روی یک فیلم ساخته شده از نانوذرات ذخیره کند.

استیون هاوکینگ درگذشت

استیون هاوکینگ فیزیکدان و کیهان شناس برجسته بریتانیایی که به رغم بیماری و ناتوانی جسمی به نابغه ای در زمینه تخصصی خود بدل شده بود، در سن 76 سالگی در گذشت.

کسب و کار تبلیغات آمازون، گوگل و فیسبوک را تهدید می‌کند

 اگر بخواهیم به شرکت‌های خرده‌فروشی اشاره کنیم که به علت حضور شرکت بزرگ آمازون در بازار تحت فشار هستند، می‌توانیم تعداد زیادی را نام ببریم؛ اما تحلیل‌گران و مؤسسه‌‌های تبلیغاتی اخیرا به این نتیجه رسیده‌اند که آمازون به شکل تدریجی در حال رشد در بازاری است که اکنون در اختیار شرکت‌های گوگل و فیسبوک قرار دارد.

پتانسیل ۱۰۰۰ میلیارد یورویی اقتصاد «داده»‌

 هر دقیقه از هر روز، هر عمل، هر واکنش، هر تصمیم‌گیری، هر رویداد و هر فرآیند به‌صورت داده، داده‌ای که جمع‌آوری شده و دانش را مهیا می‌کند، بیان می‌شود. برای مصرف‌کنندگان این دیتا، انجام کارهای روزانه از طریق دانستن و دسترسی به این داده‌ها ساده‌تر و دقیق‌تر می‌شود. این داده‌ها می‌تواند از زمان پخش یک فیلم گرفته تا اپلیکیشن ارائه به موقع وضعیت آب و هوا و الگوهای ترافیکی در طول سفر باشد. در کل می‌توان گفت داده‌ها به‌طور یکپارچه در زندگی روزمره ما ادغام شده است

 

بسته‌های امنیتی جدید اوراکل برای سازمان‌های دولتی و خصوصی

اوراکل -که در زمره بزرگ‌ترین ارائه‌‌دهندگان خدمات سازمانی در جهان بشمار می‌رود- اعلام کرد که طرح‌های خود در عرصه خدمات امنیتی را گسترش داده است و در این زمینه، برنامه‌های ویژه برای همکاری‌های جدید دارد.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | صفحه‌ی بعدی