به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از دیجیتال ترندز، روز گذشته کاربران فایرفاکس مثل همیشه در حال کار با این مرورگر و افزونه‌های آن بودند و همه چیز کاملا طبیعی بنظر می‌رسید، اما در یک ساعت مشخص تاریخ یکی از گواهی‌های مربوط به یکی از کدهای فایرفاکس منقضی شد و در نتیجه تمام افزونه‌ها غیرفعال شد.
افزونه‌ها روی حالت "legacy" تنظیم شد؛ بدین معنی که بیش از این با نسخه فعلی فایرفاکس سازگاری ندارند.
این مشکل تقریبا در مورد تمام افزونه‌ها رخ داد حتی آنهایی که بروزرسانی شده بودند. نصب دوباره افزونه‌ها باعث حل این مشکل نمی‌شود و حتی شروع مجدد مرورگر فایرفاکس هم چاره کار نیست.
برای بسیاری از کاربران فایرفاکس تجربه وب‌گردی بدون افزونه‌ها شوکه کننده و تعجب‌آور است. «کِو ندهام»، مدیر محصول فایرفاکس بابت مشکل پیش آمده عذرخواهی کرد و به کاربران اطمینان داد که تیم فایرفاکس در صدد یافتن راه‌کاری برای حل این مشکل هستند؛ وی می گوید: ما می دانیم که مشکل چیست و به‌سختی در تلاش هستیم تا در کمترین زمان ممکن شرایط کاری افزونه‌ها در فایرفاکس را به حالت عادی برگردانیم.
حتی شرکت فایرفاکس یک توییت رسمی در صفحه توییتر خود منتشر کرد و از تمام کاربران عذرخواهی کرد.
یک ترمیم موقت برای این مشکل در ردیت پست شده است؛ کاربران باید به‌صورت دستی فایل‌های .xpi را برای هر کدام از افزونه‌های فایرفاکس بارگذاری کنند، اما این راه‌کار فقط تا زمانی‌که مرورگر باز است کار می‌کند و بعد از آن مجددا از کار می‌افتد. وقتی مرورگر دوباره باز می‌شود باید این روش ترمیم را تکرار کرد.
خوشبختانه به‌نظر می‌رسد که این مشکل بزودی برطرف می‌شود؛ به گفته اکانت توییتر، فایرفاکس یک ترمیم قطعی برای این مشکل ساخته که در حداقل زمان منتشر خواهد شد.
این ترمیم به‌صورت خودکار در چند ساعت آینده در پس‌زمینه اعمال می‌شود.
برای دریافت بروزرسانی باید Studies System را فعال کنید؛ برای این منظور به مسیر Firefox Preferences > Privacy & Security > Allow Firefox to install and run studies بروید. بعد از آن بروزرسانی را بطور خودکار دریافت می‌کنید.

 


برگرفته از: ictpress.ir