دومین کنفرانس ملی فرصت‌ها و چالش‌های هوشمندسازی

دومین کنفرانس ملی فرصت‌ها و چالش‌های هوشمندسازی طی دو روز در تاریخ‌های 24 و 25 تیر ماه 1397 با برگزاری کارگاه-های آموزشی نقش GS1 در فناوری نوین بانک‌های اطلاعاتی توزیع شده (Block chain) ، استانداردهای بین‌المللی GS1 در پیاده‌سازی اینترنت اشیا (IOT) و همچنین  بیمارستان هوشمند و استانداردهای GS1 در حوزه بهداشت، سلامت و درمان در مرکز همایش‌های  بین‌المللی رازی، به پایان رسید.

 در این رویداد مهندس سید حسین پاریاب، مدیر عامل مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ضمن اشاره به تاریخچه و خواستگاه اینترنت اشیاء و بلاکچین در مجموعه GS1 در مورد راه‌حل‌های اینرنت اشیاء (IOT) جهت حل مشکلاتی مانند اتصال اشیاء، خودکار سازی، شفافیت، دسترسی به خدمات، توانمند سازی شرکتهای تجاری و سازمان‌های دولتی جهت ارائه محصول مطابق با سفارش مشتری و اطمینان از تحویل دقیق و مؤثر کالا یا خدمات، مطالبی ارائه نمود. وی در ادامه افزود  با استفاده از استاندارد‌های GS1، امکان شناسایی منحصربه‌فردی از اشیاء، دارایی‌ها، مکان‌ها و غیره و ضبط خودکار داده‌ها توسط بارکدهای GS1 و EPC/RFID  ایجاد خواهد شد، که این موضوع در استفاده از تکنولوژی IOT بسیار مهم می‌باشد.

ایشان همچنین در بخش دوم سخنرانی خود در کارگاه معرفی بلاکچین و نقش آن در ارائه راه‌حل‌های سازمانی و GS1، ابتدا به بیان مختصری از تکنولوژی‌های بلاک‌چین و کاربردهای آن پرداخت و تکنولوژی بلاک‌چین را یک تکنولوژی تبادل اطلاعات معرفی نمود؛ GS1 تسهیل‌کننده استاندارد‌سازی تبادل اطلاعات است.

کارگاه آموزشی بلاکچین و IoT

در روز دوم این همایش سخنرانی با موضوع بیمارستان هوشمند توسط جناب آقای مهندس حسینی، مدیر بازاریابی مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران برگزار گردید. ایشان با بیان اینکه بیمارستان‌های هوشمند نه تنها به پزشکان و پرسنل پزشکی کمک می کند که با ظرفیت بیشتری به انجام وظایف خود با کیفیت بالاتر بپردازند بلکه به کارها سرعت عمل بخشیده و ایشان با خطای کمتری مواجه خواهند شد.
در این ارائه ضمن اشاره به مدیریت شهر هوشمند با استفاده از استانداردها و راهکارهای GS1 در خدمات اورژانسی و بیمارستان‌های هوشمند، نحوه شناسایی و ردیابی دارو و سایر خدمات بیماران با استفاده از تکنولوژی RFID نیز بیان گردید.

کارگاه آموزشی بیمارستان هوشمند و نقش GS1

0 نظر   |    پنج‌شنبه، 18 مرداد 1397 17:10

نظرها

ارسال یک نظر

تذکر: تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال مجاز نیستند