تلگرام ایران را برای خرید ارز دیجیتال Gram تحریم کرد

آژانس خبری روسیه اعلام کرده است که شهروندان کشور‌هایی که نام آن‌ها در لیست کشور‌های تحریم شده توسط ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه‌ی اروپا و سازمان ملل قرار داشته باشند، نمی‌توانند ارز دیجیتال عرضه شده توسط تلگرام را که Gram نام دارد، خریداری کنند. این تحریم نه‌تنها برای افرادی که در لیست تحریم‌ها قرار دارند، اعمال می‌شود؛ بلکه برای خویشاوندان نزدیک نظیر فرزاندان افراد تحریم شده نیز اعمال خواهد شد.

علاوه‌بر افرادی که نام آن‌ها در لیست تحریم شده‌ها قرار دارد، باید به کشور‌هایی نیز اشاره کرد که جزو کشور‌های تحریم شده هستند. براساس مستندات منتشر شده کشور‌ها و مناطقی نظیر کریمه که به روسیه ملحق شده، کوبا، ایران، کره‌ی شمالی و سوریه جزو تحریم شده‌ها هستند.

در ماه‌های اخیر شاهد انتشار سلسله‌ گزارش‌هایی بودیم که نشان از توسعه‌ی شبکه‌ی مبتنی بر بلاک‌چین اختصاصی توسط تلگرام داشت. نام این شبکه‌ی مبتنی بر بلاک‌چین TON است و ارز دیجیتال اختصاصی تلگرام نیز با نام Gram شناخته می‌شود. آخرین گزارش‌های منتشر شده نشان از این دارد که تلگرام در مرحله‌ی اول جذب سرمایه‌ی خود از طریق فروش ارز دیجیتال Gram‌ که در قالب فروش خصوصی انجام شده، موفق شده تا سرمایه‌ای بیش از آنچه که پیش‌بینی کرده بود به دست بیاورد. اولین برآوردها نشان از آن داشت که تلگرام در پی کسب درآمد ۱.۲ میلیارد دلاری از طریق ICO یا عرضه‌ی اولیه توکن است.

منبع: زومیت zoomit.ir

0 نظر   |    شنبه، 26 اسفند 1396 12:12

نظرها

ارسال یک نظر

تذکر: تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال مجاز نیستند