به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از تک کرانچ، مطمئنا وقتی در حال وب‌گردی در اینترنت هستید و یک فیلم به‌طور ناگهانی و با صدای بلند شروع به‌پخش می‌کند تمرکز شما را به طور کلی به‌هم می‌ریزد.
مرورگرهای مایکروسافت اج و گوگل کروم در نسخه‌های بعدی خود که قرار است در ماه مارس منتشر شوند، ابزاری برای غیرفعال کردن این پدیده ناخوشایند ارائه کرده‌اند و حالا مرورگر موزیلا فایرفاکس هم به‌این دسته می‌پیوندد.
اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده می‌کنید، هرگاه از سایتی بازدید می‌کنید، فایرفاکس به ‌صورت پیش ‌فرض هر صوت یا فیلمی که در آن سایت پخش شود را قطع می‌کند، مگر اینکه شما خودتان با کلیک روی دکمه "Play" شروع به‌پخش صدا کنید.
اکنون موزیلا تصمیم گرفته تا قطع صدای پخش خودکار فایل‌های صوتی یا ویدیویی را امکان‌پذیر کند چون این مساله، هم باعث کلافگی کاربران و هم هدر رفتن پهنای باند مورد استفاده می‌شود.
"کریس پیرس"، یکی از مهندسان موزیلا در تازه‌ترین پست خود نوشت: این ویژگی جدید در نسخه بعدی فایرفاکس یعنی فایرفاکس 66 منتشر می‌شود؛ به این ترتیب کاربران همیشه این امکان را دارند تا این ویژگی را برای سایت‌های خاص انتخاب کنند.
برای این کار، کافی است هر زمان که مرورگر جلوی پخش کلیپ ویدیویی یا صوتی را متوقف می‌کند، روی آیکون جدیدی که در نوار آدرس فایرفاکس ظاهر می‌شود کلیک کنید.
البته در این بین استثناء هم وجود دارد؛ ممکن است کاربر به برخی از سایت‌ها اجازه دسترسی به وب‌کم و میکروفون سیستم را بدهد. این سایت‌ها معمولا سایت‌های مخصوص کنفرانس‌های صوتی و تصویری با استفاده از فناوری‌هایی مانند WebRTC هستند.
اگر کاربر فایرفاکس هستید حتما این خبر باعث خوشحالی می‌شود. اگر توسعه دهنده‌ای هستید که از ویدیوهای مختلف روی سایت خود استفاده می‌کنید زمان آن رسیده که تجدید نظر کنید و روش کاری را تغییر دهید.

 


برگرفته از: ictpress.ir